|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Aromatherapy: | No |
| Style: | Portable |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Keyword | USB Colorful Humidifier |
| Rated voltage | DC 5V=1A |
| Working voltage | 250-300mA |
| Working power consumption | 1.8W |
| Plug type | USB |
| Rated power | 2W |
| Tank capacity | 260ml |
| Spray time | 4-8hours |
| Amount of spray | 30-45ml/h |
| Light time | Always light on if power on |
| Size | 72*72*120mm |
| Weight | 120g |
| Material | ABS |
| Function |
Humidifier Nightlight Super silent |
| Spray operation |
Turn on the power and touch the button to turn on the continuous spray mode; Click again to the intermittent spray mode for 5 seconds and stop for 5 seconds; And click the button for the third time to turn off all spray modes |
| Light operation |
Press and hold the key for two seconds to turn on the color light; Press the long button ahain to keep the color; Press and hold the key again to turn off the colorful lights |
| Anti-dry burning power off function |
Continuous spray 4 hours automatic off, intermittent mode 4-6 hours |
| Notices | Please fill water first before use the product,forbid to use humid function under the situation the lack water. |
black




Company Name: