|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Aromatherapy: | No |
| Style: | Portable |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Keyword | Double Spray Humidifier |
| Input | DC 5V=1A |
| Current | 600-700mA |
| Plug type | USB |
| Rated power | 3W |
| Spray time | 4hours/6hours(Interval spray) |
| Amount of spray | 50-80ml/h |
| Tank capacity | 400ml |
| Size | 77*77*190mm |
| Weight | 190g |
| Material | ABS,PP,PCBA |
| Function |
Double mist Humidifier Nightlight Super silent |
| Spray operation |
Connect power and wait for inner swab to fully absorb water,then short press to open; 2nd timen to press short time to open the interval spray function(Every 10seconds stop 5seconds); Short press again to closed |
| Light operation |
Long press the switch button to turn on the Solid-color night light, long press again to turn off the night light |
| Timing function |
After the spray is turned on,it will be automatically closed at 4 hours,and the interval spray will be turned on,and it will be automaticallyturned off at 6hours; If you need to spray again,you need to restart manually |
| Notices | Please fill water first before use the product,forbid to use humid function under the situation the lack water. |
white




