Multi Function Time Alarm Clock Wireless Charging Light Call Function Bluetooth Speaker
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Bluetooth Wireless Speaker |
| Speaker Material: | Plastic |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2024
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Find Similar Products
Basic Info.
- Usage
- Portable Player
- Special Function
- With Remote Control, Touch Control
- Product Name
- Wireless Speakers Bluetooth
- Size
- 236*87*242mm
- Battery Capacity
- 500 mAh
- Charging Time
- 1-2 Hours
- Transport Package
- Box
- Trademark
- other
- Origin
- China
Packaging & Delivery
- Package Size
- 20.00cm * 15.00cm * 10.00cm
- Package Gross Weight
- 10.000kg
- Lead Time
-
10 days (1 - 1000 Pieces)
To be negotiated ( > 1000 Pieces)
Product Description
Product name:Multi Function Time Alarm Clock Wireless Charging Light Call Function Bluetooth Speaker
| Features | Bluetooth,AUX,TF,USB,FM,clock,alarm clock ,light,call function |
| Charging time | 1-2 hours |
| Running time | 1-3 hours |
| Operating voltage | 3.4-4.2V |
| Charging current | 500MA |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth transmission distance | 10m-15m |
| Material | ABS+PC |
| Battery capacity | 3.7V/500mAh |
| Horn output power | 2*5W |
| Wireless charging | 10w(requires a fast charge protocol charger) |
| Product net weight | 550g |
| Color box size | 236*87*242mm |





Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Smart Electric
- 4 in 1 Wireless Charger
- Multi Function Time Alarm Clock Wireless Charging Light Call Function Bluetooth Speaker
Related Categories
Hot Searches
More