|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Aromatherapy: | No |
| Style: | Portable |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Keyword | Volcano humidifier |
| Color | Black |
| Rated voltage | DC 5V=1A |
| Plug type | USB |
| Water tank capacity | 300ML |
| Rated power |
2W 1.5W(A331) |
| Amount of spray | 35ml/h |
| Noise | 0-25dB |
| Product size |
88*88*145mm 120.6*68.6*113mm(A331) |
| Weight |
205g 130g(A331) |
| Material |
ABS+PC+Crack paint+Electronic components |
| Function |
Humidifier Nightlight Super silent |
| Spray operation |
Click the button start to the continuous spraving mode; Click it again to start the intermittent spray mode ; Click the button to close |
| Light operation |
Press the button for 3 seconds to start the night light; Click the button lasting 3 seconds to close night light |
| Notices | Please fill water first before use the product,forbid to use humid function under the situation the lack water. |



